Nahlédněte do zákulisí kurzu Braletka pro každou příležitost

 

Na začátku května jsem poprvé spustila kurz Braletka pro každou příležitost. V kurzu bylo zapsaných 120 žen a společně jsme se vydaly na cestu za dokonale sedící podprsenkou bez kostic. Pro některé ženy to byla první podprsenka tohoto typu v životě, ale většina si tu první ušila v kurzu Ušijte si svou první braletku. Tohle pro ně byla první konstrukčně propracovaná braletka (nebo spíš podprsenka bez kostic), kterou si ušily.

 

Zajímá vás, jak to v kurzu chodí? Podívejte se, jak to tam vypadá.

 

DOZVÍTE SE, JAK UŠÍT DOKONALOU BRALETKU

Oproti první braletce jsem navrhla propracovaný střih se sedlem a vsazenými košíčky, aby zvládla podepřít i velká prsa. Střih jsem navrhovala pro neelastické látky, ale má neuvěřitelný potenciál – každá žena si ho snadno přizpůsobila, ať už chtěly košíčky elastické nebo pevné. 

Všechny ženy šily stejný typ podprsenky, ať už mají malá nebo velká prsa. Tento základ se neztratí nikomu. Ženy s velkými prsy nemají tolik volnosti v úpravách střihu – neustále totiž musí uvažovat, jestli si tím nesníží podporu a zda bude podprsenka stále stejně podpůrná. Ale i ony se v kurzu naučí, jak braletku ušít 4× jinak. Ženy s malými prsy měly daleko větší volnost. Mohly si dovolit více úprav, aniž by tím ohrozily, jak jim braletka bude sedět. 

Za 8 týdnů se postupně dozvěděly, jak ušít braletku, která má podporu, která prsa hezky přizvedne a nemusí se trápit ve slepých uličkách.

 

Braletka pro velká prsa

 

JAK KURZ PROBÍHÁ

První a nejtěžší částí jsou asi vždycky nákupy, protože účastnice nakupují materiály, které nikdy neviděly a nakupují je přes internet. To jsem se jim samozřejmě snažila ulehčit seznamem s odkazy a videi, kde materiály ukazuji. Nikdy ale není nad osobní zkušenost, materiály si osahat a zjistit, co je vám příjemné a co třeba ne. 

Jakmile překonaly tuhle mírnou komplikaci, tak už se do toho mohly pustit. V první polovině kurzu jsme se zaměřily na šití cvičné verze, jak má braletka sedět a hned potom jsme se začaly řešit střihové úpravy. Není totiž žádný problém střih ušít. Náročnější je identifikovat problémy a vyřešit je. Cílem je mít braletku, že které jsme nadšené. 

Hodně jsme řešily, jak má braletka vypadat na těle. Možná se to nezdá, ale velký problém koupených střihů je, že nevíme, jak se má během nošení chovat. Nikdo nám to neřekne. Samotné mi trvalo docela dlouho, než jsem na to přišla. O kosticových podprsenkách se mluví často, ale o braletkách se nemluví skoro vůbec a pokud není nějak výrazně malá (a tím myslím jako fakt hodně), tak člověk má pocit, že mu je vlastně dobrá. Při pohybu se pak různě shrnuje a člověk usoudí, že podprsenka bez kostic není pro něj. Ale ve skutečnosti to většinou znamená pouze to, že vybraná podprsenka jednoduše nesedí, jak má. 

Kromě detailních návodů na šití ženy čekaly také názorná videa, jak jednotlivé úpravy provést. A pokud s tím nebyly spokojené, tak jsme to samozřejmě diskutovaly ve společné facebookové skupině, kde se můžou na cokoliv ptát a kde jsem jim k dispozici po celou dobu kurzu. Skupina je skvělá taky v tom, že tím, že šijeme všechny najednou. Všechny mají velkou motivaci projekt dokončit.

Za čtyři týdny se ženy neskutečně posunuly. Nejen že teď umí ušít základní verzi braletky, ale znají i základní úpravy, kterými si mohou střih upravit. Ví, jak zasáhnout do střihu, proč a nebojí se to udělat. 

Ženám, které si už svůj střih odladily, gratuluji! A těm, kterým ještě něco chybí, držím palce.

 

Braletka se zapínáním

 

CO NÁS ČEKÁ DÁL

Jakmile si v první polovině kurzu odladily svůj základní střih a přizpůsobily si ho na vlastní míry, je čas toho využít! A tomu se budeme věnovat v druhé polovině kurzu. Ukážeme si, jak střih přizpůsobit, upravit a vytvořit z něj střihové manipulace. Budeme šít krajkovou braletku, plavky a sportovní podprsenku bez kostic. To vše na základě střihu, které jsme si na začátku upravily. Takže nás už nečekají žádné složité úpravy a můžeme se konečně soustředit na tu opravdovou zábavu, na šití. Tyto hrátky se střihem jsou mou oblíbenou disciplínou, takže se na to moc těším!

 

Krajkova-podprsenka

 

Zaujal vás celý proces? Chcete taky zažít pohodlí bez kostic, odladit si svůj střih a pak jej šít na mnoho dalších způsobů?

Zapište se na čekací listinu a já vám dám vědět, až budu kurz opět otvírat. 

 

 

 

 

 

 

Klikněte zde pro zadání e-mailu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení