logo

online kurz vhodný i pro prádlové začátečníky

UŠIJTE SI SVOU PRVNÍ BRALETKU

Dopřejte si tu nejpohodlnější braletku,
kterou nebudete chtít sundat

Kurz už proběhl a není možné se k němu přidat. Mám vám dát vědět, až se bude opakovat?

➤ Chcete zažít pohodlí bez nepříjemných kostic?

Láká vás šití podprsenky bez kostic, ale nevíte, kde začít?

➤ Chcete se naučit základy šití prádla a ověřit si, že to dokážete i na obyčejném šicím stroji?

Ušijte si jednoduchou braletku ze snadno dostupných materiálů!

CO VÁS V KURZU ČEKÁ?

Naučíte se základy šití prádla, práci s elastickými materiály
a ušijete si svou první jednoduchou braletku na svém běžném šicím stroji. 

naučíte se:

  • šít elastické materiály
  • nastavit si svůj běžný šicí stroj 
  • lemovat lemovací pruženkou
  • našít širokou gumu
  • sestavit nastavitelná ramínka

střih

Jde o jednoduchý podprsenkový top se záševky.

Je to super první projekt, pokud vás láká šití prádla a podprsenek, který je naprosto nezávazný a nízkonákladový.

Šijeme ze snadno dostupných úpletových materiálů – nepotřebujete kupovat žádné speciální látky.
A jako bonus je tato podprsenka maximálně pohodlná!

JEDNODUCHÁ braletka se záševkem

  • Široká guma podepře i větší prsa
  • Záševek dodá tvarování i pro větší prsa
  • Úpletový materiál pro absolutní jemnost
  • Nastavitelná ramínka zajistí maximum komfortu

Co o mých kurzech říkají absolventky?

poslechněte si to přímo od nich:

„Od začátku jsou v kurzu skvělá videa, kde Zdeňka vše podrobně vysvětluje i s obecnými věcmi. V kurzu jsem zjistila, že je pro mne mnohem lepší si podprsenku ušít, než abych složitě hledala, jestli mají velikost a jestli mi sedí. Výsledek je až nad moje očekávání skvělý a určitě si ušiju více než jednu braletku. Kurz bych doporučovala naprosto všem bez ohledu na to jestli někdy už něco takového šili nebo ne.“

- Michaela

„Jsem nadšená. Baletky se mi povedly. Zatím mám hotové čtyři a rozhodně nejsou poslední. Kurz mi dodal odvahu se do šití baletky se pustit. Dosud jsem si myslela, něco podobného nikdy nezvládnu.“

- Petra

„Před kurzem jsem nikdy spodní prádlo nešila. Nejen že jsem se dozvěděla jak na to a vše si vyzkoušela (ikdyž začátky jsou občas krušné, hlavně když vám do toho neustále mele dítě 🙂 ) Už vím co a jak upravovat, aby vše bylo dle mého, co je potřeba koupit, jaké materiály jsou na to nejlepší.“

- Lucie

„Pred kurzom som z elastických materiálov šila len raz a nedopadlo to veľmi podľa mojich predstáv. Taktiež, ak som robila nejaké úpravy strihov, išlo väčšinou len o predlžovanie a skracovanie, ale neboli to nikdy také zásadné a drastické zmeny ako sme robili na kurze. Teraz sa už toľko nebojím šitia z elastických materiálov, dokonca ma to namotivovalo ušiť aj niečo iné elastické. Myslím si, že výber materiálov bol na tento účel ideálny pretože s tým, čo som sa naučila na kurze, teraz zvládnem ušiť aj veľa iných vecí. Úpravy strihu boli vynikajúco vysvetlené (tak ako všetko ostatné) a nebolo vôbec ťažké ich zvládnuť. Mala som najprv obavy čo sa týka konkrétneho strihu braletky. Ani nie či mi bude sedieť, ale skôr či sa mi bude páčiť. Nakoniec z kurzu odchádzam s veľmi peknou športovou podprsenkou/braletkou a s hlavou plnou nových vedomostí :)“

- Terézia

„Chceš si ušiť svoju vlastnú braletku aj keď si o sebe myslíš, že máš obe ruky ľavé? Vďaka Zdenke zistíš, že ušiť si svoju braletku s jej vedenim pojde ako po masle. Od materiálu, strihu, vyber niti neexistuje otázka alebo problém, na ktorý Zdenka nepozná odpoveď. A čo je na tom najlepšie, aj keď si nekonfekčný typ, svoju braletku budeš mať.“

- Miriam

podívejte se na jejich výtvory

Možná vás zajímá

Ano je! Kurz je navržen pro úplné začátečníky, kteří nikdy nic podobného nešili. Není čeho se bát, vše je v kurzu vysvětleno. 

Stačí obyčejný domácí hobby šicí stroj. Důležité je, aby stroj uměl elastické stehy – typicky cik-cak steh. S rovným a cik-cak stehem ušijete jakoukoliv podprsenku.

Ne, všechny kurzy lze absolvovat i bez něj a přesto budou vaše podprsenky vypadat profesionálně.

Ano, součástí tohoto kurzu je i střih. Pokud potřebujete potvrdit velikost, napište mi na zdenka@bratobe.cz. Největší velikost střihu má obvod pod prsy 127 cm a obvod přes prsa 167 cm. 
Kurz jsem navrhla s minimem speciálních materiálů. Využijete tedy zbytky látek – připravte si úpletové látky s lycrou, spandexem nebo elastanem s obsahem 3-5% těchto vláken. Může jít tedy o lycru, sportovní úplet, bavlněný, bampusový úplet apod. 
 
Kromě toho budete potřebovat příslušenství: Ramínkovou gumu (1,1 m) a kroužky a posunovače ve stejné šíři. Šířku vybírejte podle šířky ramínek na své oblíbené podprsence a nebojte se ani širokých ramínek v šířce 2cm a více.
Na horní okraj budeme používat lemovací půlenou gumu (1,5 m) , ideální je matná z obou stran v šíři 20mm (v rozloženém stavu). 
Na dolní okraj doporučuji širokou saténovou gumu v šíři 5cm. Nebo gumu na boxerky v šíři aspoň 4 cm. Délku kupte podle obvodu pod prsy.
Ano, tuto pohodlnou braletku si můžete ušít, i pokud máte velká prsa. Možná to nebude nejpodpůrnější podprsenka ve vašem šatníku, ale to bychom od ní chtěly až příliš :-).

Braletka je vhodná na nenáročné aktivity (pobyt doma, protahování, nenáročná jóga) a je navrhovaná s nízkou podporou. Je to zejména kvůli zvoleným materiálům, ale i jednoduchému střihu. 

Máte další otázky?