O mně

POMŮŽU VÁM UŠÍT SI DOBŘE SEDÍCÍ PRÁDLOPevně totiž věřím, že dobře sedící popdrsenku si zaslouží každá žena
a s trochou
trpělivosti si ji může i sama ušít.

Padnoucí podprsenka je nejen základ šatníku, ale je stěžejní pro naše sebevědomí.

 

 

 

Když jsem přišla s tím, že si doma ušiju spodní prádlo, všichni mě měli za blázna: 

"To nemůžeš šít doma, to nejde…, tolik malých dílků, potřebuješ speciální vybavení!"

Uběhlo 8 let a já jsem šitím prádla pořád stejně fascinovaná a nikdy jsem se nenechala zastrašit.

 

 

 

MŮJ VZTAH S ŠITÍM PRÁDLA V ČÍSLECH

250+ střihů na míru

100+ ušitých podprsenek

4 online kurzy

nespočet zlomených jehel

1 závislost ♥

 

MŮJ PŘÍBĚH

Šít prádlo jsem začala, protože všechno bylo ošklivé nebo drahé a jako chudý student jsem si to nemohla dovolit.

Můj první projekt byla kopie poměrně drahých (na můj rozpočet) krajkových kalhotek, které jsem vytvořila z metru krajky za 50 Kč.

Tím začala má šicí závislost.

Dlouho jsem se držela pouze kalhotek. Ale brzo jsem si uvědomila, jak jsem při výběru podprsenek limitovaná.

Při nákupech jsem se dívala, aby mi aspoň trochu seděly a to většinou omezilo mé možnosti natolik, že jsem si už vůbec nemohla vybrat, jak bude vlastně vypadat.

První podprsenky jsem nešila od základu, ale pouze jsem vylepšila obyčejné, nudné základní podprsenky z obchodu, abych imitovala vzhled drahých a nedostupných značek. 

Také se mi stávalo, že v kabince všechno sedělo jak má, ale při delším nošení byla podprsenka k nesnesení, protože mě hrozně tlačily kostice.

Což je u drahých kusů poměrně nepříjemný detail a mé zkušenosti praví, že se to v kabince nedá nijak zjistit. 

 

Krajkove kalhotky

 

Krajkova braletka

Proto se mi zalíbila představa braletek. Jsou to také podprsenky, jen bez těch nepříjemných kostic. Byly krásné, krajkové, jemné, ale v obchodě mi nikdy neseděly. Byly často moc malé a velké zároveň, rozplacávaly prsa, nedělaly hezký tvar. Ty mi připadaly zvládnutelné doma, a tak jsem se do nich pustila. Ale brzo jsem zjistila, že je to mnohem náročnější projekt, než jsem si myslela. 


Potřebovala jsem střih a hlavně sehnat materiály, se kterými to bude možné. Po důkladném průzkumu jsem byla z výsledku pořád stejně zkladamá jako v obchodě. Mezitím jsem se naučila ušít i podprsenku s kosticemi, ale braletky se mi pořád nedařily.


A tak jsem zahodila všechny vygooglené informace a vytvořila svůj první reálný výzkum na toto téma. Výsledkem byla vlastní rýsovací metoda braletky (tedy podprsenky bez kostic) podle mých vlastních měr na základně dostupných materiálů


Později jsem tuto metodu rozšířila a používala k tvorbě střihů na míru, které jsem prodávala pod svou značkou Bratobe. 

 

 

 


PROČ “BRATOBE”?


Název jsem vymyslela, když jsem si chtěla založit instagram a sdílet svou práci se zahraniční komunitou. Proto je název anglický a v překladu znamená “bude to podprsenka”. No a od té doby se nejen mé sítě, ale celá práce točí kolem podprsenek.

Kalhotky jsou také prima, ale oblékat prsa je prostě náročnější, a tedy zábavnější. Je to větší výzva. 


 
 
 

OD STŘIHŮ NA MÍRU KE KURZŮM

 

V roce 2020 jsem vydala svůj první střih na podprsenku bez kostic. Byl výjimečný v tom, že jsem ho rýsovala na míru každé klientce

A přes mírnou počáteční skepsi ho mé klientky milují, protože jim díky němu podprsenka sedí bez jakékoliv námahy a střihových úprav.

Díky střihu jsem pomohla více než 250 ženám k dobře sedící podprsence bez nepříjemných kostic.


Výsledky to mělo úžasné, ale časem mě dohnalo to, od čeho mě všichni od začátku odrazovali. Uvědomila jsem si, že rýsovat jeden střih pořád dokola mě nebaví, není to dlouhodobě udržitelné a hledala jsem způsob, jak ženám pomáhat dál v jiné podobě. 


Během dvou let rýsování střihů na míru jsem si všímala, jak jednotlivé míry ovlivňují výsledný střih a uvědomila si, že se ty problémy opakují. 

Tak jsem tyto informace zobecnila a začala dělat kurzy šití, kde kromě samotného šití podprsenek a braletek učím také, jak si střihy přizpůsobit každému tělu na míru a jak provádět potřebné individuální úpravy.

Forme braletka na míru

 MÉ VZDĚLÁNÍ

Tvorba střihu

 

 

Vzděláním jsem stavař s vysokoškolským titulem a rozpracovaným doktorátem.

Vystudovanou mám statiku staveb a ač se to na první pohled nezdá, tak zrovna k podprsenkám to má blíž než ke kterémukoliv jinému oděvu. Znalosti ze studia a veškeré principy používám, aby podprsenka seděla a fungovala, jak má.


Díky doktorskému studiu jsem se naučila předávat stejné informace různými způsoby, aby to bylo pro všechny srozumitelné.

Seznámila jsem se se základními vědeckými postupy, které dále používám při svém zkoušení a vývoji ve střizích a při šití podprsenek, takže se nemusím spoléhat jen na dostupnou literaturu.

Výsledky si pak umím vyhodnotit a hlavně použít při dalším šití.


Základy šití podprsenek jsem získala ze zahraničních kurzů.

Získané vědomosti jsem postupně rozšiřovala  díky vlastním pokusům, omylům a soustě vlastních testů a experimentů.


 


Jmenuji se Zdeňka a baví mě dělat netradiční až nemožné věci. Jdete do toho se mnou? 

 
 
 
 
 
 
 
  

 

Klikněte zde pro zadání e-mailu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení